[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Різне » Донечки та синочки » Якою мовою спілкуватись з дитиною?
Якою мовою спілкуватись з дитиною?
КостянаяДата: Субота, 26.03.2011, 08:06 | Сообщение # 1
Подполковник
Група: Користувачі
Повідомлень: 116
Репутація: 2
Статус: Offline
Для мене це дуже складне питання. Якось так сталося, що в нас в родині на рівних були дві мови - бабуся завжди розвомляла українською, дідусь російською, мамо и тато, в основному, теж російською, тітки і дядьки в житті користувалися російською (бо регіон у нас російськомовний), але коли приходили до нас додому, переходили на українську, поважаючи бабусю, і тому що їй було так приємніше. І ось тепер маю клопіт щодо вибору мови для свого сина. Чоловік в мене - громадянин Росії, хоча й коріння його з України, але він зовсім не розуміє української sad Ані трішечки. Взагалі, це таке болісне питання для мене - українська мова в Росії. Знову ж таки, менш за все хочеться політизувати питання, але - "що бачу, про те і пою" (с) Пам"ятаю, як одного разу, коли ми жили ще в Мурманську, я шла по вулиці і в мене задзвонил телефон. Дзвонила моя тітонька, а вона, як бабуся покійна, майже завжди розмовляє українською. Для мене, взагалі, майже немає різниці, якою мовою спілкуватися. Тому я спокійно перейшла на українську. Іду собі вулицею і розмовляю. А потім помічаю - якось незрозуміло на мене люди дивляться, немов я з Місяця впала. Дивно, взагалі то, бо в Мурманську дуже багато українців. Етнічних, бо за самосвідомістю вони, швидше, вже росіяни. І жодної української школи там немає. Це дуже сумно, бо я б хотіла, щоб мій синочок так само володів обома мовами, як и я.

***

А ще є питання про мову, що не стосується національностей. Чомусь багато людей полюблять з маленькими діточками розмовляти "дитячою" мовою, тобто сюсюкати, змінювати слова немов вподобляючи їх нетвердій дитячій мові. Мені це, власно кажучи, не подобається. Спочатку привчать дитину розмовляти неправильно та невпевнено, а потім майже до школи перевчають на "дорослу" мову. Потрібно одразу привчати казати правильно, так можно уникнути проблем в наступному періоді розвитку дитинки. А ви як вважаєте?


Звезды - невод, рыбы - мы, боги - призраки у тьмы.
 
sputnicaДата: Неділя, 27.03.2011, 00:18 | Сообщение # 2
Генерал-лейтенант
Група: Адміністратори
Повідомлень: 584
Репутація: 14
Статус: Offline
Погоджуєсь ,не "сюсюкаюся" з дитиною, та говорити ми самі щось не дуже бажаєм))))
 
КостянаяДата: Неділя, 27.03.2011, 00:23 | Сообщение # 3
Подполковник
Група: Користувачі
Повідомлень: 116
Репутація: 2
Статус: Offline
В каком смысле - не желаем?

Звезды - невод, рыбы - мы, боги - призраки у тьмы.
 
sputnicaДата: Неділя, 27.03.2011, 10:03 | Сообщение # 4
Генерал-лейтенант
Група: Адміністратори
Повідомлень: 584
Репутація: 14
Статус: Offline
Донечка у нас ледача))))
 
Форум » Різне » Донечки та синочки » Якою мовою спілкуватись з дитиною?
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Нехвороща © 2008-2024