Ішіас - неврит сідничного нерва, найдовшого нерва в організмі, який виходить з нижньої частини спинного хребта і проходить по тазової області до ніг. Поразка периферичних нервів, обумовлено охолодженням, інфекцією або травмою. Симптоми - з'являються болі в ділянці сідниць, задньої поверхні стегна і гомілки, болісно натиснення по ходу нерва. Відзначаються гіпотонія сідничних та литкових м'язів, зниження ахоллова рефлексу. Рецепти народної медицини застосовуються при ішіасі:
1. Лист агави американської або алое деревовидного у свіжому вигляді використовують зовнішньо при ішіасі. Розрізаної соковитою стороною прикладають лист на хворе місце і закріплюють. При цьому буває сильне печіння, але боятися такої реакції не слід: побічних явищ та ускладнень не буває, і той, хто терпляче перенесе це відчуття, отримає позитивний результат від лікування. Для зменшення подразнення шкіри до хворого місця час від часу прикладають тонким шаром свіжий сир.
2. Суцвіття безсмертника піщаного у вигляді відвару вживають при онімінні ніг, невралгіях, особливо ішіасі, і захворюваннях печінки. Відвар: повну столову ложку суцвіть кип'ятять 10 хвилин у закритому посуді з двома склянками води, настоюють годину і п'ють по 1 / 2 склянки теплого відвару 3-4 рази на день до їжі протягом 15-20 днів.
3. Траву звіробою звичайного у вигляді настою приймають всередину тривалий час при болях в стегнах, ішіасі, суглобовому ревматизмі та багато інших. ін захворюваннях. Настій: 2 ст. ложки трави настоюють 1-2 години в 2 ст. окропу і п'ють по 1 / 2 склянки теплого настою 2-4 рази на день до їди.
4. Свіжий корінь переступня білого (Адам корінь, тамус) у вигляді настоянки приймають всередину і використовують для втирання зовнішньо при невралгічних болях, ішіасі, болях у суглобах і кістках, особливо простудного характеру. Настоянка: 1 частина свіжого подрібненого кореня настоюють 10 днів в 3 частинах 70-40 град. спирту, приймають по 10-15 крапель настоянки на ст. ложку теплої кип'яченої води 3 рази на день, краще до їди, і використовують для втирання.
5. Молоді подрібнене листя осики звичайної у вигляді відвару або настоянки приймають всередину і використовують зовнішньо при ішіасі, ревматизмі, радикуліті. Відвар: ст. ложку листя кип'ятять 30 хвилин у склянці води, приймають по 1-2 ст. ложки відвару 3-4 рази на день і використовують для гарячих (без обпалення) компресів.
6. При ішіасі (невриті сідничного нерва) розтоплюють на водяній бані бджолиний віск. Попередньо, шляхом накладення одного тонкого шару підігрітого воску на хворе місце, перевіряють, чи витримає хворий цю температуру. Якщо ні, віск трохи охолоджують. Знімають шпателем пробний шар воску. Змазують хворе місце 10-15%-ним прополісним, звіробійним або реп'яховою маслом, а поверх цього масла широкої малярським пензлем накладають шар за шаром гарячий віск. Зверху накривають компрес вовняною ковдрою і тримають до повного охолодження. Процедура це гаряча, буде сильно палити, але боятися опіків не слід - їх не буде, зате результат лікування у терплячих хворих буде прекрасний: можливо, лікування закінчиться після першої процедури, особливо з прополісним маслом.
7. Нирки бузку звичайної у вигляді мазі на свинячому жирі використовують для втирання на хворі місця при невралгії. Мазь: 1 частина порошку з нирок або згущеного настою з них на 4 частини основи змішують шляхом прогріву жиру.
8. Насіння блекоти чорної або чеської у вигляді біленого масла використовують зовнішньо для втирання на хворе місце як знеболюючий засіб при невралгії, міозитах і ішіасі. Масло: 30 г порошку з насіння наполягають в 100 мл теплої соняшникової олії протягом десяти днів, періодично збовтуючи, застосовують для втирання.
9. Сік із зелених плодів огірка скаженого застосовують зовнішньо у вигляді легкого втирання на хворе місце як знеболюючий засіб при невралгії, міозиті, ішіасі, ревматизмі та ін захворюваннях, але з великою обережністю. Отруйно! На латинице
|