Кон'юнктивіт - запалення слизової оболонки у внутрішній поверхні очного століття. Зазвичай він викликається мікробами, що переходять через рушник, брудні руки і забруднені плавальні басейни. (Кон'юнктивіт буває гонококовий, вірусним, діплобаціллярним, медикаментозним, гострим і хронічним. Причини і симптоми у всіх різні. Гострий кон'юнктивіт - їм уражається спочатку один, але незабаром і друге око. Вранці склеюються повіки, значно кількість відокремлюваного, повіки набряклі, крововиливи під кон'юнктиву. Можливі ускладнення). Рецепти народної медицини застосовуються при кон'юнктивіті:
1. Листя алое деревовидного у вигляді екстракту або настою використовують зовнішньо у вигляді примочок при очних хворобах: блефаритах, кон'юнктивітах, пігментному реніте, помутнінні скловидного тіла та багато інших. ін
2. Суцвіття календули звичайної (іноді) у вигляді настоянки, розведеної теплою кип'яченою водою, використовують як примочки при блефариті, кон'юнктивіті і ячменях. Настоянка: 25%-ва на 40 ° -70 "-ном спирті, розводять чайну ложку настоянки на 1 / 2 склянки окропу. Теплої сумішшю промивають очі.
3. Свіже маточне (бджолине) молочко у вигляді 2%-ного розчину у дистильованій воді використовують зовнішньо при глаукомі, кератиті, різних формах кон'юнктивіту, очних пошкодженнях, виразці рогівки і т.д. Застосування: розчин фільтрують через фільтрувальний папір або чисте льняне полотно і використовують у вигляді очних крапель (по 2-3 краплі розчину на раз) або примочок 5-6 разів на день. На ніч краще робити примочки при опіках вік, рогівки і ранах.
4. Відцентровий мед у чистому вигляді або у вигляді 30%-ного розчину на дистильованій воді використовують зовнішньо при очних захворюваннях (катаракті, кератиті, кон'юнктивітах, скрофулезних ураженнях очей, виразках рогівки та ін.) Застосування меду в чистому вигляді (як очної мазі), як правило, прискорює час зцілення, але при закладанні його в очі спочатку відчувається деяке печіння. І навпаки: біль, якщо вона була до застосування медової мазі, вщухає. 30%-ний розчин по 3 краплі в очі 2-3 рази на день. При запущених формах захворювань курс лікування триває 20-30 днів.
5. Траву або вся рослина очанки прямостоячої (очна трава) у вигляді настою використовують для примочок при запаленні очей, вік, очних мішечків, плямах на рогівці та ін захворюваннях. Настій: 30-40 г сировини настоюють годину в 0,5 л окропу. Фільтрують через щільне лляне полотно, умочують ганчірочкою і прикладають на хворі очі або промивають їх теплим настоєм. Ефект лікування настає повільно, але лікування надійне.
6. Чистий прополіс у вигляді 1-2%-ного розчину у дистильованій воді і 3-5%-ної мазі на медової основі використовують зовнішньо для промивання і змазування очей при різних (особливо невизначеною етіології) захворюваннях очей - кон'юнктивіти різних етіології, блефарити, виразки рогівки та ін Після промивання хворих очей цим розчином необхідно змащувати їх маззю на досить великий проміжок часу 1-2 рази на день. Ці препарати досить швидко зцілюють очні хвороби. . Розчин: 1-2 г очищеного і подрібненого прополісу розчиняють шляхом прогріву і частого збовтування в 100 мл дистильованої води. Фільтрують через чисте льняне полотно і використовують зовнішньо. Мазь: у 100 г прогрітого до +45 ° меду кладуть 3-5 г екстракту і парять близько 2 годин цю суміш, часто збовтуючи. У теплому вигляді фільтрують через лляне полотно або 2 шари марлі і до повного охолодження знову промішувати. Мазь готова. Екстракт: до 10 г очищеного і подрібненого прополісу додають 10 г (мл) дистильованої води і поміщають цю суміш на кілька годин у водяну баню, періодично промешівая. Виходить каламутна рідина темно-коричневого кольору.
7. Пелюсток волошки синьої, квіток черемхи, трави герані лугової, суцвіть конюшини лугової (червоного), трави прострілу розкритого, трави воронячого ока - по 20 г. Настій: ст.ложку збору настоюють 1-2 години в склянці окропу, проціджують через чисте льняне полотно. У теплому вигляді використовують для примочок при кон'юнктивітах і блефаритах.
8. Квіток бузини чорної, пелюсток волошки синьої, трави очанки прямостоячої - по 1 чайній ложці. Настій; весь збір настоюють 1-2 години в склянці окропу, фільтрують через чисте льняне полотно і вливають в настій 15-20 крапель настоянки з плодів дурману (настойку 5%-ву на 40 ° -70 °-ном спирті розбавляють у співвідношенні 1: 10 теплою кип'яченою горілок, використовують зовнішньо, наполягають 7 днів), знову проціджують і цією сумішшю закопують і промивають очі, роблять теплі компреси па ніч при запаленні очей, нагноєннях і насувається більмо, особливо у золотушних хворих. На латинице
|