Ларингіт - запалення слизової оболонки гортані, що виникають найчастіше при гострому катарі верхніх дихальних шляхів, грип та інших інфекціях, а також у результаті перенапруги голосу. (Залежно від ступеня запалення, голос змінюється від легкої захриплості до його втрати, спостерігаються кашель, сухість, саднение в горлі. Іноді трохи підвищується температура, болить голова. Хронічний ларингіт виникає у курців, алкоголіків, людей, робота яких пов'язана з професійними шкідливостями) . Рецепти народної медицини застосовуються при ларингіті:
1.Ядра насіння абрикосів у вигляді емульсії (краще в комплексі з ін лікарськими рослинами) рекомендується приймати при ларингіті, коклюші та ін захворюваннях. Готують емульсію з 20-30 насіння, вживають 3-4 рази на день.
2. Кореневища аїру болотного у вигляді гарячого настою використовують для полоскання рота при ларингіті і стоматиті. Настій: 1-2 чайні ложки кореневищ наполягають 3-5 годин у склянці окропу, підігрівають і полощуть рот.
3. Листя ожини сизої у вигляді згущеного гарячого настою використовують для полоскання рота і горла при ангіні, ларингіті і стоматиті. Приготування настою: 1-2 ст. ложки трави настоюють годину в склянці окропу, підігрівають і полощуть рот.
4. Хороші результати при гострому та хронічному ларингіті дає лікування медом: інгаляції, аплікації, і прийом всередину. Для інгаляцій використовується 30%-ний розчин меду у воді. У домашніх умовах для цієї мети використовується чайник з невеликою кількістю води. Чайник ставлять на включену електроплитку. На носик чайника надягають гумову трубку і через неї обережно вдихають пари води з медом. У міру охолодження розчину в чайнику його періодично підігрівають. Тривалість такої інгаляції - 15-20 хвилин, краще робити їх на ніч. Мед шляхом інгаляції і прийому всередину до 100 г. на день використовують при найрізноманітніших захворюваннях дихальних шляхів - ларингіті, риніті, синуситі, трахеїті та ін
5. Часник посівний використовують для лікування ангіни, ларингіту та туберкульозу горла. Застосування: зубок часнику надкусувати і тримають (посмоктуючи сік) у роті максимально довго з наступним багаторазовим повторенням. Мета: сік і ефірні масла обвалаківают горло і цим лікують захворювання.
6. Кореневищ лепехи, кореневищ перстачу прямостоячого, суцвіть ромашки - порівну. Відвар: 1-2 чайні ложки збору настоюють 3 години на склянці окропу, кип'ятять 10 хвилин і використовують для полоскання рота і горла при ангіні, ларингіті і стоматиті.
7. Квіток гречки посівної, квіток маку, квіток мати-й-мачухи, трави медунки, квітів проскурника лісового - все по 10 г.Настой: 4 ст. ложки збору настоюють 2-3 години в 0,6 л окропу і п'ють з медом за смаком по 1/2-2/3 склянки теплого настою 3-4 рази на день до їжі при ларингіті, катарі горла і сиплий голос.
8. Листя кропиви дводомної - 20 г, кореневищ перстачу прямостоящей - 15 г, подрібнених плодів кропу - 10 г, листя шавлії лікарського - 20 р. Настій: ст. ложку збору настоюють 1-2 години в склянці окропу і використовують у гарячому вигляді для полоскання рота при ангіні, ларингіті і стоматиті....
|