Метеоризм - здуття живота, пов'язане з підвищенням газоутворення в кишечнику, рідше заковтуванням повітря і кишкової дискінезією. Метеоризм спостерігається найчастіше у хворих колітом і ентеритами, при підвищенні тиску у ворітній вені, при цирозах печінки та серцевої недостатності.
Рецепти народної медицини застосовуються при метеоризмі:
1. Кору кореня, корінь барбарису звичайного у вигляді відвару приймаю всередину при хронічних захворюваннях печінки і жовчного міхура, метеоризмі та ін Відвар: 2 ч ложки сировини кип'ятять 5 хвилин в 2 ст. води, настоюють 2 години і п'ють по 1 / 2 склянки теплого настою 3-4 рази на день до їди.
2. Траву льнянки звичайної у вигляді настою приймають всередину як ніжне послаблюючий засіб при звичних запорах і метеоризмі. Настій :1-2 ст. ложки трави настоюють 2 години в склянці окропу і приймають по 1-2 ст. ложки настою 3-5 раз на день і 1 / 4 склянки на ніч.
3. Суцвіття ромашки звичайної у вигляді настою приймають всередину при запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту (гастрити, коліти та ентероколіти) метеоризмі та ін недугах. Настій: 2 ст. ложки теплого настою 3-4 рази на день протягом 2-3 місяців.
4. Плоди і траву кропу городнього печінки як засіб у вигляді настою приймають всередину для поліпшення травлення, при хронічних колітах, запорах, метеоризмі та спазмах в черевній порожнині. Настій: 1 ст. ложку подрібнених плодів або трави настоюють 2 години в 2 ст. окропу і п'ють по 1 / 2 склянки теплого настою 3 рази на день до їди.
5. Траву очного кольору орного (куряча сліпота) у вигляді настою приймають всередину при захворюваннях печінки, зокрема збільшенні її, хронічних запорах і метеоризмі. Настій: 2 ст. ложки трави настоюють годину в 0,5 л окропу і п'ють по 1 / 2 склянки теплого настою 3-4 рази на день до їди.
6. Плоди кмину звичайного у вигляді порошку або настою приймають всередину як засіб, тонізуючий діяльність кишечника, знімає процеси гниття і бродіння в кишечнику, атонії і болях у ньому, атонічних запорах і метеоризмі. Порошок з плодів приймають по 2-3 г 3-4 рази на день за годину до їжі, запиваючи теплою кип'яченою водою. Настій: 1-2 ч ложки подрібнених плодів настоюють 2 години в склянці окропу і приймають по 1 / 4 склянки настою 3-4 рази на день за годину до їжі. Дітям - по чайній ложці (можна з медом за смаком) 5-6 разів на день.
7. Трави полину гіркого - 10 г, трави деревію - 20 г, пагонів хвоща польового - 20 р. Настій: ст. ложку збору настоюють 1-2 години в склянці окропу і п'ють по 1/2-2/3 склянки теплого настою 3-4 рази на день до їжі при метеоризмі і схильності до проносів.
8. Вугілля з гілок тополі (осокора) чорного або липи перетирають на порошок і приймають всередину по 1/2-1 чайній ложці 3-4 рази на день, запиваючи теплою кип'яченою водою, до їжі при метеоризмі та спазмах в шлунково-кишковому тракті, особливо нервового походження.
9. Трави золототисячника, суцвіть пижма, суцвіть кмину - порівну. Настій: ст. ложку збору настоюють 1-2 години в склянці окропу і п'ють по 1/2-2/3 склянки теплого настою 3-4 рази на день до їжі при метеоризмі і схильності до проносів.
10. Крупи вівса посівного - 1 ст. ложка, плодів кмину - 2 ст. ложки, листя деревію - 2,5 ст. ложки, плодів кропу - 1 ч. ложка Настій: весь збір настоюють 1-2 години в 2 ст. окропу і приймають по 2-3 ст. ложки настою через кожні 2 години при метеоризмі у дорослих. На латинице
У разі передруку матеріалів посилання на на сайт www.nekhvoroscha.at.ua обов'язкове.
Адміністрація сайту не несе відповідальність за додані користувачами матеріали на сайт.
Сайт оптимізовано для перегляду з роздільною здатністю 1024x768 і більше, браузером FireFox або Opera.