Нариви (чиряки) - інфекція шкіри, зазвичай виникає в місцях, покритих волосяними фолікулами, де полегшено проникнення крізь шкіру різних мікроорганізмів. Рецепти народної медицини застосовуються при наривах, фурункулах, чирьях:
1. Нарізати дрібно мило, щоб покривало дно кухля. Налити туди молока в два рази більше. Кип'ятити суміш на малому вогні 1 - 1,5 години, перемішуючи, поки не буде густа маса у вигляді сметани. Накласти на хворе місце і перев'язати. Міняти щодня.
2. Дві частини печеної цибулі + 1 частина натертого мила. Розтерти і добре змішати. Прикладати пластир на хворе місце. Змінювати раз на добу. Дуже добре очищає, допомагає швидкому дозріванню і очищає нариви і фурункули.
3. Лук. Спекти цибулю, розрізати навпіл, розрізаною стороною прикласти до чірью і перев'язати. Міняти через 4-5 годин. Сприяє швидкому дозріванню наривів.
4. Картопля. Накладати кілька разів на день на фурункули або нариви сиру терту картоплю, перев'язати. Міняти через 3-4 години.
5. Крупа гречана. Нажевать сиру гречану крупу, покласти на марлю і прив'язати до нариву або чірью. Швидко і безболісно проходить. Міняти через 4 години.
6. Столітник, агава. Зірвати аркуш, обмити, зрізати колючки, розрізати уздовж або розтовкти. Накласти на хворе місце і перев'язати, змінювати щодня. Добре витягує гній і сприяє дозріванню.
7. Взяти лляне, мигдальне, персикове або оливкове масло змішати навпіл з соком алое. Намочити марлю в цьому складі, покласти на хворе місце і перев'язати. Змінювати раз на добу. Гарне бактерицидну і загоює засіб.
8. Кульбаба. 10 гр. Трави і коренів на склянку окропу. Настояти укутавши 3 години, процідити. Приймати по столовій ложці 5-6 разів на день, кровоочисний і поліпшує обмін речовин засіб.
9. Кропива глуха (глуха кропива). 1 столова ложка сухих квіток на склянку окропу. Настояти укутавши 30-40 хвилин, процідити. Приймати по півсклянки 3-4 рази на день при фурункулах, наривах, екземі і як кровоочисний засіб.
10. При фурункулах, пухлинах, наривах користуються маззю з лопуха: суміш з 20 г листя лопуха, квіток ромашки, кореня копитень, трави іван-чаю варять 10-15 хвилин в 4 склянках води, потім додають 1 столову ложку відвару потерті сіна, і знову варять до загустіння, після чого проціджують і змішують з рівною кількістю гліцерину. Мазь готова.
11. При фурункульозі застосовують відвар (або сік) з листя і кореня лопуха.
12. При фурункулах слід робити ванночки, компреси, промивання, примочки з вероніки.
13. Для лікування фурункулів застосовували припарки з лляного насіння. Стовкти насіння в ступці і насипати в два полотняних мішечка, які, по черзі опускаючи в гарячу воду, прикладають до хворого місця.
14. Для прискорення розкриття фурункулів, гнійників і швидкого їх очищення радять прикладати до хворого місця розпарений інжир (фіги). Для лікування вугрів на шкірі особи використовують шкірку зі свіжих ягід.
15. 3 столових ложки трави підмаренника наполягати 4 години в 3 склянках окропу, процідити. Вживати для ванн і обмивань при шкірних висипах, лишаях, фурункулах.
16. Порошком з кореневища лепехи болотного присипають фурункули і довго незагойні рани. На латинице
У разі передруку матеріалів посилання на на сайт www.nekhvoroscha.at.ua обов'язкове.
Адміністрація сайту не несе відповідальність за додані користувачами матеріали на сайт.
Сайт оптимізовано для перегляду з роздільною здатністю 1024x768 і більше, браузером FireFox або Opera.