Лишаї - вірусні, інфекційні або грибкові захворювання
1. Квітучу травичку будяка польового (осоту рожевого) у вигляді 20-30%-ний настойки на 40 град. спирті використовують для примочок при свербінні шкіри, лишаях і екземі.
2. Чистий дьоготь - 1 частина, порошок жовтої сірки - 1 частина, мідний купорос - 1 частина перепалити на вогні, поки не утворюється білий порошок. Все ретельно змішують і кип'ятять, перемішуючи 5 хвилин. При відсутності дьогтю використовують в такій же пропорції гусячий або ін жир. Цією маззю змазують уражені ділянки шкіри при вовчому лишаї, екземі та ін шкірних захворюваннях.
3. Сік з околоплодника волоського горіха, 10%-ва настойка прополісу, кашка з перетерті часнику посівного, яблучний оцет - порівну. Все ретельно перемішують і натирають цією сумішшю уражені екземою, позбавляємо ділянки тіла.
4. Траву льнянки звичайної у вигляді настою застосовують зовнішньо при ураженні шкіри дерматитом, лишаями, висипом і ін недугами. Настій: 2-3 ст. ложки трави настоюють 2 години в 0,5 л окропу і теплим настоєм роблять обмивання та примочки.
5. Реп'яховою маслом лопуха великого змазують 2-3 рази на день ділянки шкіри, уражені висівкоподібним лишаєм.
6. Траву горця почечуйного у вигляді настою приймають зовнішньо при лишаях і висипки для примочок і компресів. Настій довільний, максимальної концентрації, використовують в гарячому (без обпалення) вигляді.
7. Насіння партулака городнього у вигляді настою використовують зовнішньо для компресів або примочок при лусковому лишаї. Настій: максимальної концентрації, використовують в гарячому (без обпалення) вигляді.
8. Кору осики звичайної у вигляді настою або настойки використовують зовнішньо для компресів або примочок при лишаях і туберкульозі шкіри. Настій: максимальної концентрації, використовують в гарячому (без обпалення) вигляді. Настоянка: 30%-ва на 70-40 град. спирті, застосовують для розтирання ураженої ділянки.
9. Соком з свіжозрізаної цибулини цибулі ріпчастої змазують 2-3 рази на день місця, уражені висівкоподібним лишаєм.
10. Кореневища перстачу прямостоячого у вигляді настою або мазі з порошку застосовують зовнішньо при лишаях, мокнучої екземі та ін шкірних захворюваннях. Настій: довільний, максимальної концентрації, використовують для примочок т компресів в теплому вигляді. Мазь: 50%-ная на будь-який жировій основі. На латинице
|