Запори - повільне просування вмісту товстого кишечника і рідкісне його спорожнення: 1-2 рази на тиждень, іноді рідше. Це не хвороба, а симптоми багатьох захворювань. Підраховано, що в США щорічно витрачається 57 млн. дол на лікування закрепів і поганої роботи кишок. Існують дві головні причини цього захворювання. Перша - ослаблена моторна функція товстого кишечника. Друга - порушення нервово-м'язової координації. (Запор може бути симптомом багатьох захворювань: пухлини товстого кишечника, непрохідності тонкого кишечника різного походження, а також функціональних порушень рухової функції кишечника. Його розвитку сприяють неправильне харчування з нестачею продуктів, що містять клітковину, малорухливий спосіб життя, слабкість м'язів черевного преса, ендокринні захворювання. Запори можуть супроводжуватися ознаками неврастенії - безсонням, головним болем і т. д.).
Рецепти народної медицини застосовуються при запорах:
1. Горобина червона, ягоди. Коли дозріють ягоди (до морозу), нарвати, перебрати, промити. Насипати в будь-яку здорову пляшку шар ягід, шар цукрового піску до верху. Обв'язати ганчіркою, поставити на сонці або в тепле місце. Через деякий час цукор розчиниться і утвориться сироп. Наполягати від 3-х тижнів до 1 місяця. Потім поки сироп не почав бродити процідити і віджати ягоди. В отриманий сироп додати спирт, щоб він не ходив (25 гр. На 500 гр. Сиропу). Приймати сироп по 1 / 2 - 1 чарці вранці натщесерце, можна залити холодною водою. Прослабляет скоро і м'яко. Як тільки налагодиться стілець, зробити перерву. Потім курс можна знову повторити. Одне з кращих прослабляющіх коштів.
2. Пшеничні висівки. 2 столові ложки висівок залити склянкою гарячого молока. Настояти, закутавши на 30-40 хв. Є вранці натщесерце чайною ложкою півсклянки висівок. Можна висівки з молоком трохи (15 хв.) Поварити. Так приймати висівки 2 рази на день протягом місяця. При цьому раз на тиждень бажано робити очисну клізму.
3. Лляне насіння. При хронічних запорах щодня п'ють по 1 чайній ложці насіння на 1 склянку окропу. Настояти, закутавши на 4-5 годин. Випити цей настій ввечері, перед відходом до сну, разом з насінням.
4. Мед - 300 гр.; Сік столітника - 150 гр. Столітник перед зрізанням не поливати 2 тижні. Віджати сік з листя столітника, злегка розтопити мед, якщо він зацукрований, і змішати з соком столітника. Зберігати в холодильнику. Приймати по 1 столовій ложці 2 рази на день, вранці натщесерце і на ніч, запиваючи водою.
5. Відвар плодів агрусу приймають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, як болезаспокійливий і послаблюючий засіб. Столову ложку плодів залити склянкою гарячої води, кип'ятити 10 хвилин на слабкому вогні, охолодити, процідити, додати за смаком цукор. Пити по 1 / 4 склянки 4 рази на день.
6. У вигляді проносного хворому можна рекомендувати огірковий розсіл. Огірки повинні бути в солоній воді не менше місяця без спецій і приправ. Приймати по 4 склянки на добу.
7. Кору крушини беруть здавна для лікування хронічних закрепів. 20 гр. подрібненої кори заливають 200 мл води і кип'ятять 15-20 хвилин. Приймають по 1 / 2 склянки на ніч.
8. Сік рослини алое застосовують при хронічному запорі. Пити по 1-2 чайні ложки 2-3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Курс лікування 1-2 місяці.
9. Настій коренів кульбаби п'ють при запорі. 2 чайні ложки кореня залити склянкою киплячої холодної води, настояти 8 годин. Пити по 1 / 4 склянки 4 рази на день перед їжею. На латинице
У разі передруку матеріалів посилання на на сайт www.nekhvoroscha.at.ua обов'язкове.
Адміністрація сайту не несе відповідальність за додані користувачами матеріали на сайт.
Сайт оптимізовано для перегляду з роздільною здатністю 1024x768 і більше, браузером FireFox або Opera.