Жовчнокам'яна хвороба. В жовчному міхурі і жовчному протоці іноді утворюються невеликі тверді частинки, що складаються з холестерину, жовчного пігменту та вапна. Це викликає запалення, а блокуючи потік жовчі - жовтяницю і ряд подібних захворювань. (Хвороба може виявлятися жовчної колькою і диспепсичними явищами. Через 2-3 години після їжі або тривалої тряскою їзди з'являються часто дуже сильні болі в правому підребер'ї, що віддають у праве плече і лопатку, нудота, блювота. Якщо напад зв'язаний із закупоркою жовчних шляхів, виникає жовтяниця. Камені жовчного міхура зустрічаються часто, з віком камененосійство збільшується, досягаючи 96-100% у осіб старше 90 років. Хвороба зустрічається у жінок у 4 рази частіше, ніж у чоловіків.).
Рецепти народної медицини застосовуються при каменях у жовчних протоках і печінці:
1. Буряковий сироп. Взяти кілька голівок буряка, очистити, вимити, порізати і варити їх. Варити тривалий час поки не загусне відвар, стане як сироп. Приймати цей відвар по 1 / 4 склянки 3 рази на день до їди. В народі вважається, що від такого сиропу каміння у жовчному міхурі розчиняються поступово і відносно безболісно.
2. Горобина червона. Від каменів у печінці і протоках треба є протягом півтора місяців лісової, але не садової горобини. Є з чим завгодно: З хлібом, цукром, медом і т. д. Протягом дня з'їдати 2 склянки свіжої горобини.
3. а) Березовий лист. Весняний березовий лист, завбільшки з копійку, зібрати і висушити. 2 столові ложки листа на склянку окропу. Кип'ятити на малому вогні до половини обсягу. Коли охолоне, процідити. Приймати по одній десертній ложці 3 рази на день за годину до їжі. Курс лікування 3 місяці. Добре застосовувати при дрібних каменях. Будуть болю, сутички, кольки, нудота. Потрібно терпіти. Всі камені вийдуть.
4. б) Столову ложку (з верхом) сухих березового листя на склянку окропу. Кип'ятити 20 хвилин. Наполягати, укутавши на 1 годину. Процідити. Приймати вранці і ввечері по склянці настою за півгодини до їжі. П'ють тривалий час при жовчнокам'яній хворобі.
5. Сік свіжої рослини перстачу гусячої змішати з соком зеленого рослини жита. Приймати по 3 ст. ложки на день до їжі, як засіб від жовчних і печінкових каменів.
6. Сік квашеної капусти. Щодня приймати сік квашеної капусти по 0,5 - 1 склянці 3 рази на день до їди. Курс лікування 1,5 - 2 місяці.
7. Пропустити через м'ясорубку один стакан конопляного насіння. Змішати з трьома склянками сирого, непастеризованого молока, уварити до одного стакана. Гарячим процідити і пити натщесерце по одній склянці на день протягом п'яти днів. Через десять днів курс повторити. Чи не є нічого гострого. Можливі напади від болю в печінці, але треба терпіти. Через рік курс повторити. У народі вважають, що допомагає добре. Застосовується при каменях у печінці та нирках.
8. Прованське (оливкова) олія. Приймати прованське масло за півгодини до їжі. Починати з половини чайної ложки і дійти поступово до 1 / 2 склянки чайного, весь час поступово збільшуючи дозу. Лікування звичайно триває від двох до трьох тижнів. За народними спостереженнями при такому лікуванні зменшується виділення шлункового соку, а це нібито оберігає від виразок і наривів у шлунку. Це засіб виганяє камені з жовчного міхура і без операції виштовхує їх.
9. Редька, мед. Камені в жовчних протоках і нирках. Редьку натерти, сік віджати, добре змішати навпіл з медом. Приймати від 1/3-1/2 до 1 склянки на день. До однієї склянки доходити поступово. Попереджає утворення каменів у жовчних протоках і нирках, а також перешкоджає розвитку атеросклерозу, хвороб печінки і водянки. Збори при жовчнокам'яній хворобі.
10. Збір н. 1: Трава чистотілу - 1 частина; квіти ромашки аптечної - 1 частина, листя вахти трилистий - 1 частина. Все добре подрібнити і змішати. 1 столову ложку збору на 1 склянку окропу. Настояти, закутавши на 1 годину, процідити. Приймати по 1 / 2 склянки 2 рази на день, вранці та ввечері через годину після їжі.
11. Збір н. 2: Трава хвоща польового - 10 гр.; Нирковий чай - 10 гр.; Трава споришу - 20 гр.; Трава кропиви дводомної - 10 гр. 2 столові ложки заварити 500 гр. окропу. Настояти, закутавши не менше ніж на 5-6 год. Приймати по 1 / 2 склянки 3 рази на день перед їжею в теплому вигляді.
12. Збір н. 3: Трава чистотілу - 10 гр.; Листя м'яти перцевої - 10 гр.; Трава володушки золотистої - 10 гр. 1 столову ложку збору на 1 склянку окропу. Настояти, закутавши на 1 годину. Приймати по 1 склянці настою вранці і ввечері за півгодини до їжі.
13. Збір н. 4: Спориш, трава - 1 частина; рильця кукурудзяні - 1 частина; стручки квасолі (карликових форм) - 1 частина; остудник гладкий, трава - 1 частина; ведмежі вушка (трава) - 1 частина. 15 гр. суміші на 1 склянку окропу. Настояти, закутавши на 1 годину, процідити. Навар випивають теплим весь протягом дня. На латинице
|