1.Корневіща аїру болотного у вигляді настоянки або настою застосовують для полоскання рота при зубному болі, альвеолярної Піоро та ін видах розпушення ясен, при поганому запаху з рота. Настоянка: 30%-ва на 70 ° -40 °-ном спирті, змочують нею ватку і кладуть на хворий зуб, біль проходить досить швидко. Настій: 30%-ний, в теплому вигляді використовують для полоскання рота при мн. недугах.
2. При сильній зубного болю роблять цигарку з порошку листя та насіння блекоти чорної з домішкою листя картоплі чи тютюну. Димом обкурюють хворий зуб, і біль вщухає. Або в чайник кладуть жар, на них посипають насіння або листя блекоти. Чайник закривають, а на його носик надягають гумову трубку, яку підносять до хворого зуба так, щоб була можливість втягувати в рот дим (не вдихаючи його), - і біль вщухає.
3. Траву барвінку малого у вигляді настою використовують для полоскання рота при зубному болі і поганому запаху з рота. Настій: 2 столові ложки трави настоюють годину в склянці окропу.
4. Квітки бузини червоною (бузини сибірської) у вигляді гарячого настою використовують для полоскання рота при запальних процесах і зубного болю. Настій: 1-2 ст.ложки квіток настоюють годину в склянці окропу і використовують для полоскання.
5. Кору волчеягодник звичайного у вигляді настоянки використовують для полоскання рота при паралічі мови і зубного болю. Настоянка: 2 г кори наполягають в 100 мл горілки, 1-2 краплі настоянки змішують з чайною ложкою теплої води, полощуть рот і тримають настоянку 10 хвилин у роті, потім випльовують. Дуже отруйна!
6. Траву або коріння горічника лікарського (горічника болотний) у вигляді настоянки використовують як засіб, що усуває зубний біль. Настоянка 25%-ная на 40 °-ном спирті, капають на ватку і кладуть на хворий зуб, біль вщухає.
7. Плоди (насіння) і листя дурману смердючого у вигляді настоянки або порошку з них застосовують для усунення зубного болю. Настоянка: 30%-ва на 40 °-ном спирті; ватку, змочену в настоянки, кладуть у дупло хворого зуба - і біль стихає. Порошок з сировини кладуть в дупло зуба, закривши ваткою - біль також проходить.
8. Траву материнки звичайної у вигляді настоянки використовують для заспокоєння зубного болю. Настоянка: 25-40%-ная на 40 °-ном спирті; ватку, змочену в настоянки, кладуть у дупло хворого зуба.
9. Коріння кропиви пекучої або дводомної у вигляді настоянки застосовують при зубному болю. Настоянка: 25-40%-ная на 40 °-ном спирті, ватку змочують настоянкою і кладуть в дупло хворого зуба, біль вщухає.
10. Кору молодих гілок осики звичайної у вигляді настою використовують для полоскання при зубному болю. Настій: 2 столові ложки кори настоюють 1-2 години в склянці окропу. У свіжозрізаної короткого колоди осики пробуравлівают серцевину, але не до кінця. У утворену порожнину насипають трохи кухонної солі і затикають чим-небудь (важлива щільність пробки). Кидають колоду у вогонь і, не давши йому догоріти до кінця, висипають з порожнини просочену соком сіль. Цю сіль кладуть на хворий зуб або розводять у співвідношенні 1:10 теплою кип'яченою водою або горілкою для полоскання рота.
11. Молоді (клейкі) листочки горіха волоського у вигляді настою використовують для полоскання рота при зубному болі, гінгівітах і ангіні. Настій: 1-2 ст.ложки листя настоюють годину в склянці окропу.
12. Квітучі гілки полину «божа дерево» у вигляді згущеного настою використовують для полоскання рота при зубному болю. На латинице
У разі передруку матеріалів посилання на на сайт www.nekhvoroscha.at.ua обов'язкове.
Адміністрація сайту не несе відповідальність за додані користувачами матеріали на сайт.
Сайт оптимізовано для перегляду з роздільною здатністю 1024x768 і більше, браузером FireFox або Opera.