[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » В Нехворощі » Про Нехворощу » ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА ТА НЕХВОРОЩА (події війни в Нехворощі, списки загиблих та розстріляних)
ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА ТА НЕХВОРОЩА
initioДата: Середа, 25.01.2012, 19:25 | Сообщение # 1
Полковник
Група: Модератори
Повідомлень: 173
Репутація: 8
Статус: Offline
Коли розпочалася Велика Вітчизняна війна більшість чоловіків призивного віку пішли в Червону армію. Через два місяці виникла загроза окупації села. З Нехворощі вивозили в радянський тил техніку, людей, худобу. 17 вересня 1941р. фашисти захопили село Нехворощу. Два роки вони встановлювали ненависний -Новий порядок- . Вони ростріляли місцевих жителів-активістів: С.І.Потькала, А.Ф.Забару, М.С.Сіренка, Н.П.Костяного, Н.Л.Сіренка. В 1942 році на фашистку каторгу насильно вивезли 134 хлопців і дівчат, серед них багато підлітків. Більшість їх і не повернулося додому, хто загинув на дорогах, хто на роботах в Німеччині. У Нехворощанському районі пограбували 3500 колгоспної худоби. 52158 ц. зерна, знищили 250 тваринницьких ферм, 728 будинків колгоспників. Документально підтверджено участь у війні близько 1400 нехворощан, не повернулося з війни близько 700 чоловік, стали інвалідами 99 чоловік. За участь у Великій Вітчизняній війні 33 односельці нагороджено орденом «Червона зірка», 30 орденом вітчизняної війни 1 ступеня. 12 – 2-го ступеня, 10 – 3-го ступеня, медалями «За відвагу» - 73, за бойові заслуги – 74, за оборону та визволення міст 91 чоловік. Активну участь у партизанському русі брали Лимар К.А., Лимонов А.Г., в підпільній боротьбі – М.І. Мошура, М.І.Лимар, Н.Г.Кудря.
У кожної держави, кожного народу є дати і події,
які складають основу, опорні точки їхньої історії,
підгрунтя історичної пам'яті і національної гордості.
Для нас, для прийдешніх поколінь, такою знаковою віхою
була і вічно буде Перемога у Великій Вітчизняній війні.
 
initioДата: Середа, 25.01.2012, 19:29 | Сообщение # 2
Полковник
Група: Модератори
Повідомлень: 173
Репутація: 8
Статус: Offline
списки пропавших безвісти нехворощан в грудні 1943 року - десь в районі Дніпра!!! (88 осіб)

СПОГАДИ ПРО ТІ ПОДІЇ:
"Дуже скоро після приходу ЧА в один день з села до війська забрали більше 100 чоловіків. Брали і дітей молодших за 18 (у котрих батьки були репресовані в 33) і „білобілетників”. Через два тижні потому всі родини забраних отримали похоронки або повідомлення „зник безвісті”. Вже після 54 року бабуся розповіла чим скінчились її пошуки „зниклого безвісті” чоловіка. Мама запам’ятала наступне: У Нехворощі, де знаходився великий шпиталь, бабця зустріла далекого родича далеких родичів. З його слів зібраних з великої кількості сіл людей не навчали, зброї і форми не давали. Через деякий час перевезли через Дніпро і наказали рити окопи. За 3 хвилини масованого бомбардування з тих окопів почали вилазити діти вони навіть не тікали а просто волали від страху. Більш розумніших, тих хто робив спробу втекти, розстрілював загін НКВС. Тих хто залишився почавили німецькі танки."
Прикріплення: 2280161.jpg (295.9 Kb) · 9843006.jpg (287.5 Kb)
 
sputnicaДата: Четвер, 26.01.2012, 20:31 | Сообщение # 3
Генерал-лейтенант
Група: Адміністратори
Повідомлень: 584
Репутація: 14
Статус: Offline
Велечезне вам спасибі за таку інформацію.а ви ще щось знаєте про ці події?
 
initioДата: П`ятниця, 03.02.2012, 15:16 | Сообщение # 4
Полковник
Група: Модератори
Повідомлень: 173
Репутація: 8
Статус: Offline
Так - інформації дуже багато, але ділюся лише певними матеріалами.
Загалом про історію Нехворощі пишу зараз книгу - думаю в ній знайдете дуже багато цікавої та корисної інфо)))
 
AdminДата: Субота, 04.02.2012, 02:20 | Сообщение # 5
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 713
Репутація: 11
Статус: Offline
Quote (initio)
Загалом про історію Нехворощі пишу зараз книгу - думаю в ній знайдете дуже багато цікавої та корисної інфо)))

О, круто! Бажаю удачі! smile


Админ спит - значит, система работает!
 
sputnicaДата: Неділя, 05.02.2012, 11:58 | Сообщение # 6
Генерал-лейтенант
Група: Адміністратори
Повідомлень: 584
Репутація: 14
Статус: Offline
Я уже хочу цю книгу
 
initioДата: Субота, 11.02.2012, 11:59 | Сообщение # 7
Полковник
Група: Модератори
Повідомлень: 173
Репутація: 8
Статус: Offline
ЩЕ ТРОХИ ІНФОРМАЦІЇ:

".....Итак, мы не воевали почти целый год. Через Днепр переехали по переправе. Повсюду видели мы следы пребывания немцев. Помню, пришли мы в городок Нехвороща, который находится на границе Запорожской, Днепропетровской и Кировоградской областей. Переправились через речку Ориль и расположились в деревне. Довольно долго там находились. Деревня была нетронутая. Мужиков не было только женщины, дети и старики. Жили с ними и кормились вместе. Оттуда направились к Днепру, а там что ни деревня - одни трубы торчат. Тогда уже было много освобождено наших военнопленных, но мы с ними никогда не встречались. Вероятно, дело было в том, что шли мы по югу, где лагерей было мало. В строй из плена к нам тоже никто не возвращался, так что с бывшими пленными тогда мне пообщаться не удалось. Зато много я видел много, так называемых "чернорубашечников" или "винницких сибиряков". Это были бывшие красноармейцы, которые попали в окружение еще в 1941 году, вернулись на родину, или были отпущены немцами из плена. Их призывали всех. Возможно, кого-то потом и привлекали к ответственности, но такого, чтобы кого-то арестовали из нашей части, случаев не было. При этом, наша любимая служба работала четко. Как только освобождали населенный пункт, сразу отыскивали бывших старост, городских голов и всяких полицаев. Многих вешали, чему я сам был свидетелем. Стояли мы в Днепропетровской области, в огромной деревне. Я, как всегда, поехал за продуктами. Возвращаюсь уже в темноте. Грязища, ничего не видно. И тут натыкаюсь на сооружение, на котором что-то болтается. Присмотрелся - висит человек. На груди повешенного доска, на которой написано: "Предатель, шпион немецкого гестапо". Дня три он провисел. И относились к этим вещам нормально."

Додано (11.02.2012, 11:59)
---------------------------------------------
МОЄ ЗВЕРТАННЯ ДО ВАС ШАНОВНІ НЕХВОРОЩАНИ - МЕНЕ ЦІКАВИТЬ ІНФОРМАЦІЯ ХТО У РОКИ ВВВ БУВ НА ПОСАДАХ СТАРОСТИ, ПИСАРІВ, ЗБІРНИКА ПОДАТКІВ, НАЧАЛЬНИКА ПОЛІЦІЇ ТА ПОЛІЦАЇВ НІМЕЦЬКОГО УРЯДУ???

ЗНАЮ ЛИШЕ, ЩО ОСТАННІМ СТАРОСТОЮ БУВ СОЛОДОВНИК МИКОЛА!!!
ПІСЛЯ ПРИХОДУ РАДЯНСЬКИХ ВІЙСЬК ВІН ВТІК І ПЕРЕХОВУВАВСЯ, А ВЖЕ ПІСЛЯ СМЕРТІ СТАЛІНА, коли була обявлена амністія, повернувся і доживав в Нехворощі.

 
ЮрійДата: Неділя, 11.03.2012, 23:01 | Сообщение # 8
Рядовой
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
Під час війни в 41-му в районі Нехворощі був табір військовополонених. Там загинув мій дід. Можливо хто має будь-яку інформацію про цей табір, буду дуже вдячний.
 
initioДата: Понеділок, 12.03.2012, 16:27 | Сообщение # 9
Полковник
Група: Модератори
Повідомлень: 173
Репутація: 8
Статус: Offline
а можете написати прізвище та імя свого діда - як він там опинився та звідки родом?
хто Вам сказав, що там був табір?
 
initioДата: Середа, 14.03.2012, 15:13 | Сообщение # 10
Полковник
Група: Модератори
Повідомлень: 173
Репутація: 8
Статус: Offline
Доповнюю базу про загиблих нехворощан!!!
Прикріплення: 9990074.jpg (219.2 Kb) · 1512989.jpg (141.8 Kb) · 2992406.jpg (290.3 Kb) · 3542968.jpg (183.9 Kb) · 6882075.jpg (294.6 Kb)
 
initioДата: Неділя, 22.04.2012, 18:45 | Сообщение # 11
Полковник
Група: Модератори
Повідомлень: 173
Репутація: 8
Статус: Offline
Кажуть в Нехворощі жив дід за прізвиськом ЧОРНИЙ - можливо хто знає справжнє його прізвище та щось про нього?
 
Форум » В Нехворощі » Про Нехворощу » ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА ТА НЕХВОРОЩА (події війни в Нехворощі, списки загиблих та розстріляних)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Нехвороща © 2008-2024