Меню сайту
Розділи новин
Новини сайту [58]
Новини Нехворощі [132]
Новини Полтавщини [159]
Новини Новосанжарщини [93]
Новини України [177]
Новини Світу [96]
Спорт [11]
Міні-чат
300
Наше опитування
Яким браузером ви користуєтеся
Всього відповідей: 126
FM-Радіо
Онлайн радио
Орфографія
Система Orphus
Випадковий анекдот
Реклама
Головна » 2010 » Грудень » 1 » Україна хоче перейменувати день СНІДу
Україна хоче перейменувати день СНІДу
23:37

1грудня - день боротьби зі СНІДом. Україна належить до країн, де темпи зростання епідемії значно переважають попередні роки.

1 грудня – Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом. Деякі громадські організації, що опікуються проблемою поширення епідемії в Україні, хочуть перейменувати цю дату.

Про це Українській Службі Бі-Бі-Сі розповів Володимир Курпіта, виконавчий директор Всеукраїнської мережі людей, що живуть із ВІЛ.

B.Курпіта: Ми вважаємо, що Україна певною мірою втомилася від будь-якої боротьби, через це ми пропонуємо перейменувати цей день у День солідарності з ВІЛ-позитивними людьми. Тому що вони є частиною нашого суспільства, незважаючи на те, що в Україні епідемія СНІДу досить важка і серйозна (тільки у цьому році зареєстровано понад 20 тисяч нових випадків ВІЛ-інфекції). Ми повинні так само поважати їх і вчитися жити разом з ними, як і вони це повинні робити в нашому суспільстві.

Бі-Бі-Сі: Нещодавно в ООН заявили, що в усьому світі у боротьбі, як би це слово не було неприємним, але все-таки у боротьбі зі СНІДом є поступ, окрім деяких регіонів, зокрема, і Східної Європи. А яка ситуація в Україні загалом?

В. Курпіта: Абсолютно правильно. Наш регіон Східної Європи і Центральної Азії залишається єдиним регіоном, в якому темпи зростання епідемії значно переважають попередні роки. В Африці досягнуто стабілізації цього показника, і Україна разом з Російською Федерацією є лідерами цього процесу у регіоні і загалом у світі. На Російську Федерацію і Україну приходиться приблизно 90% усіх випадків ВІЛ-інфекції в нашому регіоні. І в даному випадку найжахливіше те, що в Україні епідемія набирає свого звичного перебігу, тобто, вона переходить з груп ризику у загальне населення і передається найчастіше статевим шляхом. Окрім того, все частіше долучаються до епідемії жінки, що стає небезпекою для дітей, народжених ними, і для майбутнього країни.

Бі-Бі-Сі: Частина громадськості в Україні стверджує, що статистика смертності від серцево-судинних захворювань, від туберкульозу, від того ж куріння перевищує показники СНІДу. Якщо це так, то чому саме цій темі стільки уваги?

В. Курпіта: Правильно. Якщо ми візьмемо зараз показники смертності від перерахованих вами захворювань, вони наразі є вищими. Проте ці захворювання відомі людству протягом тривалого часу. Якщо ми повернемося до епідемії ВІЛ-СНІДу, на жаль, статистка вказує, що відбувається щорічне стрімке зростання смертності від цього захворювання. По-друге, це захворювання є інфекцією, яка поширюється в суспільстві. За даними Українського центру профілактики та боротьби зі СНІДом, протягом 6 місяців 2010 року смертність зросла майже на 29-30%. Таке щорічне зростання смертності може завдати серйозної економічної шкоди для країни. Передовсім шляхом прямих затрат через втрату працездатного населення, а також непрямих затрат у зв’язку із появою великої кількості сиріт, батьки яких померли від СНІДу. Крім того, йдеться про соціальні виплати, допомоги по інвалідності для людей, які захворіли або які матимуть серйозні проблеми зі здоров’ям.

Бі-Бі-Сі: Пане Володимире, ви заявили, що владі, можливо, варто переглянути завдання стосовно перешкоджання поширення епідемії. Чим не влаштовують ці завдання і якими вони мають бути?

В. Курпіта: Абсолютно правильнo, тому що перші кроки з подолання епідемії в Африці чи Латинській Америці були досягнуті після того, як найвищі посадовці цих країн зрозуміли та визнали, що це є серйозною проблемою, своїм прикладом звернули увагу держави в цілому і суспільства на цю проблему. Ми очікуємо від нинішньої влади, що будуть змінені принципи фінансування цієї проблеми, і фінансування буде самоорієнтовано на найбільш раціональні та пріоритетні області. Друге питання – це те, що буде чітко забезпечений моніторинг використання цих коштів. І третє – це те, що принаймні буде визнано роль недержавного сектора, який дуже багато зробив у сфері подолання ВІЛ-інфекції, і держава буде замовляти недержавним організаціям і неурядовим організаціям ту роботу, яку державні органи не можуть виконати в силу різних обставин.

Категорія: Новини України | Переглядів: 853 | Додав: Масяня | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
логин
пароль
Календар новин
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Випадкове фото

Останнє на форумі...
Нехвороща: Розклад руху автобусів
Автор: Admin
Форум: Про Нехворощу
Дата: 15.01.2023
Ответов: 2
Незабаром вибори сільського голови....
Автор: sputnica
Форум: Про Нехворощу
Дата: 21.11.2022
Ответов: 6
Трава Нехворощ, що ж це за рослина така?
Автор: Admin
Форум: Про Нехворощу
Дата: 21.11.2022
Ответов: 10
Нетрадиційна медицина
Автор: Admin
Форум: Здоров'я
Дата: 21.10.2022
Ответов: 9
КОСТЯНЕЦЬКИЙ
Автор: initio
Форум: Родоводи нехворощан
Дата: 27.03.2021
Ответов: 9
Погода на сьогодні:

Курси валют
Друзі сайту
Наша кнопка:
Сайт села Нехвороща. Реферати, софт, розваги.

Код кнопки:


Крамниця-А Нехворощанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Український козацький портал Личкове. Неофіційний сайт села. Історія, сучасність, фото


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нехвороща © 2008-2024
У разі передруку матеріалів посилання на на сайт www.nekhvoroscha.at.ua обов'язкове.
Адміністрація сайту не несе відповідальність за додані користувачами матеріали на сайт.
Сайт оптимізовано для перегляду з роздільною здатністю 1024x768 і більше, браузером FireFox або Opera.